Grudniowe spotkania

Grudniowe spotkania

Jak co roku, grudzień obfituje w opłatkowe spotkania. W tym roku zaczęły się bardzo wcześnie bo już z początkiem grudnia.

Na zaproszenie Wójta Gminy Nowe Piekuty pana Marka Kaczyńskiego uczestniczyliśmy w dniu 02.12.2017 w wystawie broni historycznej i współczesnej oraz spotkaniu opłatkowym. Bardzo ciekawą prelekcję na temat „100 lecia pistoletu maszynowego” wygłosił mecenas Michał Korsak a na temat Uzbrojenia „Żołnierzy Wyklętych” fotografiach przedstawił Piotr Łapiński-pracownik IPN w Białymstoku. Następnie odbyło się spotkanie opłatkowe w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa.

16 grudnia pojechaliśmy do Ostrołęki, a właściwie do gościnnego Dzbenina (dzięki Grażynko i Mirku). Tam łamaliśmy się opłatkiem i życzyli sobie „Wesołych świąt” wraz z kolegami z 5. Pułku Ułanów Zasławskich.

Tradycyjnie, jak co roku na zaproszenie Koła Żołnierzy 10 Pułku Ułanów Litewskich i ich Rodzin przybyliśmy 29.12.2017 r. na spotkanie opłatkowe, które odbyło się w Klubie Garnizonowym w Białymstoku. W bardzo serdecznej i miłej atmosferze przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia na nadchodzący 2018 rok.

Zdjęcia z opłatka w kole>>

Zdjęcia opłatka w Ostrołęce>>