Kwatera główna

Szwadron wrócił „do korzeni”. Konie i kawalerzyści pojawili się w Pietkowie, w miejscu, w którym tworzył się 10 Pułk Ułanów Litewskich. Po pobycie w Uhowie (od 01.09.2007 do wiosny 2011; informacja w galeriach 2008- 2010 ), od 1 maja 2011 roku formalnie (z umową najmu) zakwaterowaliśmy się w budynku nieczynnej szkoły w Pietkowie.

Dzięki uprzejmości wójta gminy Poświętne mamy lokum z prawdziwego zdarzenia. Sala kiedyś lekcyjna stała się naszym pokojem socjalnym. Na korytarzu pojawiły się zdjęcia z  ułańskich uroczystości, pokazów. W Pietkowie mogliśmy urządzić Izbę Tradycji.

Teren przy szkole to piękny park ze starymi drzewami. Wspaniałe miejsce do wypoczynku i spotkań. Tu też odbywają się lekcje jazdy konnej, nauka skoków. Szwadron chciałby, aby w przyszłości były w Pietkowie prowadzone lekcje historii, by młodzież i dzieci mogły poznawać tradycje polskiej kawalerii.

Stajnia i siodlarnia znajdują się tuż obok szkoły, w użyczonych szwadronowi budynkach gospodarczych. Pola właściciela gospodarstwa i teren wokół szkoły to fantastyczne pastwiska dla naszych koni. W Pietkowie są miejsca na nocleg i dla koni, i ludzi. Sprawdzili to już nasi koledzy ze stajni w Uhowie i z Krasowa Wólki.