XVIII Piknik Kawaleryjski w Suwałkach

Pełnoletni Piknik

23 i 24 czerwca odbywał się w Suwałkach XVIII Piknik Kawaleryjski.

Przez dwa dni można było podziwiać kilkudziesięciu ułanów i szwoleżerów z grup rekonstrukcyjnych i formacji z całej Polski, Litwy i Białorusi.

Pierwszego dnia nad Zalewem Arkadia odbyła się próba dzielności konia. Jeźdźcy radzili sobie doskonale, ale rumaki czasami nie chciały wykonywać poleceń. Na szczęście obyło się bez poważniejszych upadków. Najlepiej z naszej grupy poradził sobie Błażej Jaworski (jadący na Paradonie), tracąc tylko 20 punktów do Pawła Foremnego na Marmurze.

Tuż po próbie dzielności konia odbyły się małe pokazy i konkurs troczenia siodła. W tym roku najlepszy w siodłaniu był nasz kolega Marcin Maciejczuk, siodłający Kaprysa.

Dzień pierwszy suwalskich dni kawaleryjskich zakończył się biesiadą, główną atrakcją „Osiemnastki” był oczywiście piknikowy tort. My tradycyjnie noc spędziliśmy w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku (dziękujemy dyrektor Bożenie Omiljanowicz). Rano zwyczajowa wyprawa nad jezioro.

24 czerwca, drugi dzień Pikniku. Gościnna stajnia Artura Płońskiego, siodłanie i wyjazd do miasta.

Ledwie padł sygnał rozpoczęcia drugiego dnia zawodów, Błażej na Paradonie już musiał podjechać na linię startową (był drugi). Dobry przejazd z szablą, narada i start Marcina na Kaprysie (też bardzo udany). Na swoją kolej długo czekał Irek (jechał jako 27). Władanie lancą nasi koledzy zaliczyli bardzo dobrze.

Czas na obliczanie wyników wypełnił pokaz rycerski pary litewskiej. Karty zawodów były pilnie strzeżone przez sędziów i Magdę. Nagrody czekały w namiocie.

Zwycięzcą po trzech konkursach (kros, szabla i lanca) XVIII Pikniku Kawaleryjskiego w Suwałkach został Paweł Foremny na Marmurze, II miejsce zajął Daniel Pietrzak na Piorunie, III był Andrzej Ciesielski na Lawendzie.

Zdjęcia >>