Wakacje nie tylko z koniem

30 i 31 lipca na naszej lekcji żywej historii gościliśmy dzieci biorące udział w zajęciach zorganizowanych w ramach „Akcja Wakacje 2019” Akcja realizowana jest przez Dom Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem. W Sali tradycji każdy mógł na chwilę przenieść się w czasy lat 20 i 30 minionego wieku.

5 sierpnia pojawili się u nas młodzi aktorzy. To Amatorska Grupa Teatralna ZAMASKĄ działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Poświętnem, która bierze udział w zadaniu „Połączy nas teatr” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencja 2019”.

W siedzibie Szwadronu młodzi aktorzy mieli okazję zapoznać się z historią kawalerii, obejrzeć licznie zgromadzone eksponaty oraz zdjęcia z różnych wydarzeń i uroczystości, w których uczestniczymy. Po nietypowej lekcji historii, nadszedł czas przygotowań do kolejnej części spotkania, a mianowicie sesji zdjęciowej reżyserowanej na czasy wojenne. Dzięki strojom naszych dziewcząt i mundurów naszych młodych kawalerzystów młodzi aktorzy na pewien czas zamienili się w żołnierzy, a młode aktorki w dziewczęta okresu międzywojennego.

Na zakończenie zajęć jak zwykle dzieci cieszyły się z ogniska i kiełbasek.

Zdjęcia>>