Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka – Szwadron i Przyjaciele

Po raz trzeci włączyliśmy się w bardzo pozytywną inicjatywę, jaką jest Szlachetna Paczka. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli w realizacji tego zadania, naszym członkom, przyjaciołom, całym rodzinom oraz pracownikom i kierownictwu firmy Aida Spółka z o.o, a przede wszystkim Dorocie! Dziękujemy! Bez Was by się nie udało!

10 grudnia 2017 roku dostarczyliśmy naszą paczkę pod właściwy adres.

Radość na twarzach dzieci, ich entuzjazm oraz łzy na twarzy mamy wzruszyły nawet największych naszych „twardzieli”.

Już po świętach otrzymaliśmy fajne podziękowanie.

Drodzy Darczyńcy

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robicie to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Was pomocy – wydobywacie piękno z rodziny, sprawiacie, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziecie mogli o tym przeczytać w Prezencie.

Wy obdarowaliście rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem PDL-2698-579434), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Was.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Kiedy pan Zofia zobaczyła swoich darczyńców, wnoszących paczki do jej mieszkania, wzruszyła się do łez. Była pod wrażeniem ilości paczek jak i mundurów Szwadronu Kawalerii im 10-go Pułku Ułanów Litewskich. Natychmiast zaczęła dziękować wszystkim po kolei. W tym czasie chłopcy w wielkim entuzjazmie rozrywali już papier, w który były opakowane paczki. Radości i krzyku było co nie miara. Podekscytowani chłopcy wyciągali z pudełek kolejne zabawki, podczas gdy ich mama przyglądała się wszystkiemu we wzruszeniu. Oprócz gier i zabawek, chłopców wyjątkowo ucieszyły poduszki jaśki, a także pościel w wilki. Pani Zofia natomiast nie mogła uwierzyć, że paczka naprawdę zawiera i mikrofalówkę, i odkurzacz. Kiedy jeden z chłopców, po rozpakowaniu pudła, krzyknął: „Mamo, zobacz, odkurzacz!”, w pierwszej chwili pani Zofia nie mogła uwierzyć w te słowa i powiedziała synkowi, że musiał się chyba pomylić. Jakież było jej zaskoczenie, gdy zobaczyła zawartość pudełka na własne oczy! Wspominała, że jeszcze przed wizytą Darczyńców próbowała poodkurzać w domu swoim starym sprzętem, co nie udało jej się zbyt dobrze. Śmiała się również, że będzie miała problem, jak schować słodycze, żeby chłopcy nie dorwali się do wszystkich na raz.

Co chce przekazać wolontariusz?

Z głębi serca chciałabym podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy brali udział w przygotowaniu paczki. Dziękuję za chęć i zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Dzięki Wam, świat staje się piękniejszy.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pani Zofia osobiście podziękowała Darczyńcom za dar serca oraz przekazała im drobny upominek, własnoręcznie wykonany przez chłopców. W rozmowie z wolontariuszką natomiast wspomniała, że nie może uwierzyć, że ktoś może dać tak wiele osobie, której nawet nie zna, z czystej dobroci serca. Dodała również, że w takich momentach widzi, jak piękną ideą jest Szlachetna Paczka i jak piękni potrafią być ludzie.

Zdjęcia >>