Spotkanie opłatkowe

Opłatek Szwadronu

12 stycznia 2019 roku w Pietkowie rozpoczął się  kolejny kawaleryjski sezon naszego Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich stacjonujących w gminie Poświętne.

Członkowie stowarzyszenia i liczni zaproszeni goście spotkali się w kwaterze głównej w Pietkowie na tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem. Uroczystościom w stajni przewodniczył ks. prot. Władysław Masajło z parafii prawosławnej św. wlkm. Jerzego w Białymstoku.

W tym ważnym dla nas wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, przedstawiciele  naszych władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Poświętne Witoldem Łapińskim, który na spotkanie przybył wraz z małżonką, Wójt Gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć, Wójt Gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński, Komendant Miejski Policji inspektor Wojciech Macutkiewicz, członkowie Koła Żołnierzy 10 PUL i ich Rodzin na czele z przewodniczącą koła Eugenią Kulą, przybyli również ulani z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych Złotoria, Pietkowo i Poświętne oraz nasze rodziny.

W tym roku po remoncie spotkaliśmy się w naszej kwaterze (pieknie udekorowanej przez nasze dziewczęta) na biesiadzie. Było ciepło i przytulnie. Zabawa też była przednia.

Zdjęcia>>