O Puchar Burmistrza Kolna

Pracowitą niedzielę 27 czerwca 2010 roku miał nasz Szwadron. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w dwóch dużych i dla nas ważnych imprezach.

27 czerwca 2010 roku od godziny 9.00 na targowicy w Kolnie odbywały się III Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie. Zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie imienia Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie.

Ułani z pododdziałów kultywujących tradycje kawaleryjskie spotkali się w Kolnie dzień wcześniej na integracyjnym ognisku. W samych zawodach uczestniczyło 9 oddziałów kawalerii z całego kraju, wśród nich nasi przedstawiciele. Zawodnicy występowali na koniach w pełnym rynsztunku bojowym i galopując pokonywali tor przeszkód władając szablą i lancą (dla utrudnienia był też rzut granatem). Pierwsze miejsce zajął Artur Przestrzelski z Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie. Drugi był Mateusz Nienałtowski w barwach 10 Pułku Ułanów Litewskich (Zaręby Kościelne), trzeci – Emil Bogdański z Kolna. Choć nie zajęliśmy miejsc „na pudle” występy naszych kolegów zyskały duży aplauz zgromadzonej publiczności.

Zdjęcia Magda Kostro i Paulina Omieljańczuk
{gallery}galeria/kolno{/gallery}