Niech się święci 3 Maj!

Mimo przejmującego zimna pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w sobotę (3.05) przyszło kilkuset białostoczan. Niektórzy z kotylionami, inni z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach

Wzorem lat ubiegłych Białystok na Rynku Kościuszki, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego uroczyście obchodził 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3Maja. Na Rynek przybyli – podlascy parlamentarzyści i samorządowcy, służby mundurowe, przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń, kombatanci. I jak co roku wielu białostoczan. Na początek uroczyste podniesienie flagi państwowej, hymn narodowy. Potem apel pamięci, salwa honorowa. 

Atmosfera podniosła. Podniosłe też słowa. Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja to przecież jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Spotkanie na Rynku Kościuszki zakończyła defilada mundurowych i wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek. Oficjalne uroczystości to od lat w Białymstoku nieodłączny element trzeciomajowego świętowania. Nasz Szwadron też jest w tym dniu w Białymstoku.

Na zakończenie wspólnego świętowania białostoczanie mogli obejrzeć nasz pokaz sprawności kawaleryjskiej. Okrzyki podziwu i brawa były dla nas najlepszą nagrodą.