Hubertus w Dzbeninie

Gonimy lisa w Dzbeninie

Kolejny raz przypominamy: Hubertus to impreza, która jest zakończeniem sezonu jeździeckiego. Jej głównym punktem to bieg św. Huberta, czyli pogoń za tzw. lisem (jeźdźcem z lisią kitą przypiętą do lewego ramienia). Jeździec, który zdobędzie kitę, wygrywa, po czym zwykle prowadzi rundę honorową wokół miejsca pogoni. Za rok sam ucieka jako lis. 

I jak każdego roku od wielu lat w pogoni za lisem organizowanej przez kolegów z 5. Pułku Ułanów Litewskich w Ostrołęce nas nie mogło zabraknąć. Tym bardziej, ze gonitwę organizuje zaprzyjaźniona z nami stajnia Mustang.

Zabawę w Mustangu rozpoczęły dzieci i młodzież demonstrując pokazy jeździeckie oraz biorąc udział w mini gonitwie za lisem. Właściwa gonitwa dla dorosłych jeźdźców nie trwała długo. Lisa złapał Mateusz Nienałtowski (10 Pułk Ułanów Litewskich w Zrębach Kościelnych). W niespełna 3 minuty odebrał kitę Kamilowi Borowemu z (5 Pułk Ułanów Zasławskich w Ostrołęce). Zwycięzca poprowadził rundę honorową, po czym przyszedł czas na jeździeckie popisy kaskaderskie oraz pokazy kawalerii. Kolejnym punktem było udekorowanie uczestników, a na końcu wesołe biesiadowanie. 

Imprezę prowadził gospodarz Mirosław Orłowski ze Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Dzięki Mirku, za gościnę i jak zwykle gorące przyjęcie.

Zdjęcia >>