Był sobie bal…

p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); text-decoration: underline; }

Revue” kawalerów /Słychać śmiechy, rozmów gwary, /Wtem… muzyka się odzywa! /
I wnet mkną po Sali pary, / Bo walc woła i porywa.”

09.02.2013 r. w restauracji Elba w Ostrołęce spotkaliśmy się wraz z miłośnikami kawalerii w barwach 5 Pułku Ułanów Zasławskich na balu „Ułańskie serce dzieciom-Bal Ułana 2013”.

Bal rozpoczął się wejściem na salę kawalerzystów „ze śpiewem na ustach”. Rozbrzmiały słowa piosenki „Przybyli ułani pod okienko…” Chór dziewcząt odpowiedział drugą zwrotką: „O Boże, a cóż to za wojacy…” i zabawa się zaczęła na dobre. Zespół muzyczny zapewnił pierwszorzędną oprawę muzyczną, co przez cały czas potwierdzał tłok na parkiecie.

Zgodnie z tradycją balu ułańskiego było wspólne śpiewanie oraz mianowanie na ułana. Nasz sympatyczny kolega Wojtek Żerański po symbolicznym pasowaniu szablą, wypiciu 3 kieliszeczków, zagryzieniu owsem z hełmu, wsparciu się na kawaleryjskim siodle – został przez każdego kolegę w mundurze „pasowany” przy użyciu pasa. A niektórzy nie żałowali „młodego” i pas głośno przemawiał…

Było „zdrowie konia” oraz licytacja podarowanych przedmiotów, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom. Zabawa była przednia, a my wytrwaliśmy do białego rana. Dzięki naszym serdecznym przyjaciołom Grażynie i Mirkowi Orłowskim nie musieliśmy od razu udawać się w powrotną drogę, tylko mogliśmy odpocząć po całonocnych trudach w ich gospodarstwie agroturystycznym w m. Dzbenin. Dzięki!

Ale „nie ma takiej kompaniji, co by się nie rozeszła…” W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami i mimo, że niektórym dokuczał ból głowy (pewnie z nadmiaru tańca!) podróż minęła błyskawicznie. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z nami Marka i Nelki Żukowskich mieliśmy możliwość podróżowania fajnym samochodem w bardzo komfortowych warunkach. Nie przesadzę, jak powiem, że była to limuzyna i to z kierowcą! Dziękujemy!

{gallery}galeria/ostrolekabal2013{/gallery}

Więcej http://www.moja-ostroleka.pl/przybyli-ulani-na-bal-zdjecia,1360495930,2.html