Akcja charytatywna


Wyjechaliśmy „Dla Adasia”

15 maja w Białymstoku wzięliśmy udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez: „Komitet Organizacyjny Zbiórki Pieniędzy na leczenie Adama Dzięgielewskiego (ten 10 letni chłopiec mieszka w Knyszynie Zamek i od kilku lat zmaga się z ciężką chorobą – białaczką szpikową. W grudniu ubiegłego roku w Niemczech przeszedł operację szpiku kostnego. Bardzo powoli wraca do zdrowia) z Knyszyna Zamek”, Kluby Motocyklowe: Road Runners MC, No Name MC, Buddies FG, Moto-Retro, Meksykański Klub Motorowy, Vulcaneria Club, firmę „Fastquad Fasty”, Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Katolickich w Białymstoku, Maltańską Służbę Medyczną Oddział Białystok. Był to festyn Festyn Rodzinny: „POMÓŻMY ADASIOWI”.

Organizatorzy nieprzypadkowo wybrali tę datę. To Międzynarodowy Dzień Rodziny ustanowiony przez ONZ w 1993 r. Festyn odbył się na terenie „Giełdy Rolno-Towarowej” – Szosa Knyszyńska17/117 obok Stacji LOTOS.
Dołączyliśmy do motocyklistów (zainspirowani przez Zbyszka Kulikowskiego z motocyklowego klubu ….), wszak my też kochamy konie i byliśmy tam nie lada atrakcją. Nasze konie wytrwale woziły wszystkich chętnych. Sześć rumaków miało pełne kopyta roboty (Kaprys nawet zgodził się wziąć na swój grzbiet psa), a spieszeni ułani dzielnie dotrzymywali kroku swoim koniom.

Podczas festynu organizatorzy zbierali do puszek pieniądze na leczenie Adasia, które pochłonęło ogromne środki i nadal wymaga poważnych nakładów.

W czasie imprezy przedstawiciele firmy Kawasaki wręczyli rodzicom Adama finansowe wsparcie. Chłopiec otrzymał swój pierwszy quad (oczywiście jeszcze dziecięcy). Dzięki temu, że pogoda dopisała wziął też udział w sesji zdjęciowej.

Adasiu, kawaleria trzyma za ciebie kciuki!!!

{gallery}galeria/adam{/gallery}