18 urodziny Błażeja

Kilka lat minęło w szwadronie odkąd ktoś z naszych członków obchodził swoją „osiemnastkę” (ostatnia była Bogusia, ha, ha). 2 lipca taka przyjemna chwila znowu się zdarzyła. Jubilatem był ułan Błażej Jaworski. Impreza – mimo ulewy na dworze – była udana. Członkowie szwadronu, zaproszeni przyjaciele i oczywiście bliska rodzina spotkali się w kwaterze głównej w Pietkowie. Rodzice Błażeja, Barbara i Grzegorz (także nasi członkowie) stanęli na wysokości zadania i choć planowali przyjęcie syna w plenerze na holu kwatery było też doskonałe.

Błażej (a raczej kasztanka – Barda) w prezencie od szwadronu otrzymał kawaleryjskie ogłowie. Cieszyły go upominki od przyjaciół, wśród nich piękny szkic Kasi Ostrowskiej (naszej „etatowej” malarki). Na imprezie nie mogło zabraknąć pasowania na dorosłość, tym razem pasem zastępcy komendanta Krzyśka Ejsmonta. Potem jeszcze kilka podrzutów do sufitu, sto lat, toast za zdrowie i zabawa do rana. Z przerwą na tort.
Jadła i napoju nie brakowało, Grzegorz Jaworski i komendant Darek Kozakiewicz pełnili rolę podczaszych, zmieniający się DJ pilnowali, by muzyka nie milkła, choć były i tradycyjne ułańskie śpiewy.

Osiemnastka Błażeja to początek obchodów urodzin naszych młodych przyjaciół, najbliższy rok przyniesie ich kilka, bo w naszych szeregach jest wiele młodzieży.

{gallery}galeria/urodziny{/gallery}