Zimowe ćwiczenia taktyczne

Wstęp do taktyki

Uczestniczymy w wielu rekonstrukcjach i zauważamy swoje braki w taktycznym wyszkoleniu. Często nacieramy na wroga „kupą mości panowie!” By unikać takich błędów postanowiliśmy urządzić zimowe szkolenie taktyczne.

Relacja z ćwiczeń odbytych 3 grudnia autorstwa plutonowego Zdzisława Pruszyńskiego:

Si vis pacem, para bellum….. więc zgodnie z maksymą zaczęliśmy dziś ćwiczenia z taktyki. Jak wiadomo, kawaleria przemieszcza się konno, ale walczy pieszo, stąd też okres zimowy wykorzystujemy na ćwiczenia w polu. Pod dowództwem majora Kaweckiego ćwiczyliśmy dziś podstawy taktyki, czyli taktyka pojedynczego żołnierza i działanie w ramach sekcji. Po krótkim wstępie teoretycznym odbyła się rozgrzewka i ćwiczenia w polu. Na koniec zmoczeni, ale szczęśliwi z dobrze wykonanych zadań, po przeglądzie broni i omówieniu szkolenia, udaliśmy się na zasłużony gorący posiłek”.

W czasie kiedy ułani ćwiczyli taktykę, komendant korzystał z uroków doczesnego świata)  Na zaproszenie Wójta Gm. Nowe Piekuty reprezentacja Szwadronu udała się na konferencję poświęconą broni kolekcjonerskiej, historycznej i współczesnej, połączoną ze spotkaniem opłatkowym. Jako że to już grudzień, tradycyjnie przełamano się opłatkiem w gronie przyjaciół i znajomych: władz gminnych, strażaków, leśników, kolegów z GRH Plis i mieszkańców gminy. Niech te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich czasem radosnym i jaśnieją nadzieją na nowy, jeszcze piękniejszy rok.

Zdjęcia >>