XII Biesiada Miodowa w Kurowie


Ojcowie niegdyś
Garncem pijali, Po lat sto żyli, – chorób nie znali …
27 i 28 sierpnia to dni wielkiej XII Biesiady Miodowej w Kurowie. Podlascy pszczelarze po raz kolejny oferowali najlepsze miody pochodzące z najczystszego obszaru Zielonych Płuc Polski. Odwiedzający siedzibę Narwiańskiego Parku Narodowego mogli zaopatrzyć się również w inne lokalne przysmaki – narwiańskie ogórki i kapustę, wyborne wędliny, sery i pieczywo oraz smaczne wypieki.
Tradycyjnie obejrzeć można było wystawy, posłuchać muzyki, a przede wszystkim degustować różne rodzaje miodów. W programie Biesiady przewidziano również występ naszego Szwadronu, cóż bowiem lepiej się komponuje z nalewkami miodowymi niż fantazja jazdy polskiej.
W tym roku zaprezentowaliśmy gościom Biesiady pokaz jeździecki – umiejętności władania białą bronią oraz elementy woltyżerki w wykonaniu amazonek i panów. Przebrani w stroje z epoki Rzeczpospolitej Szlacheckiej członkowie naszego Szwadronu „przechodzili sami siebie” gromko nagradzani brawami. Dostarczyliśmy w tym roku widowni wiele radości, dużo śmiechu i chwil zapierających dech w piersiach.

{gallery}galeria/kurowo2011{/gallery}