Wigilia w Tradycji

Jak w Betlejem…


9 stycznia 2010 roku w stajni Tradycja w Uhowie odbyło się nasze wigilijne spotkanie. Padający śnieg i wiejący wiatr nie przeszkodziły, przybyli członkowie Koła Żołnierzy 10 Pułku Ułanów Litewskich z panią prezes Eugenią Kulą, koledzy ułani z Sokółki, z Zarąb Kościelnych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także burmistrza Łap Romana Czepe.

 

Wigilia Szwadronu rozpoczęła się wspólną modlitwą, słowa Pisma Świętego odczytał proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha w Uhowie, najlepsze życzenia Szwadronowi złożył także Jarosław Jóźwik, ksiądz prawosławny z parafii w Topilcu.

– To ważny czas dla wyznawców prawosławia, jeszcze wczoraj obchodziliśmy Boże Narodzenie – mówił ksiądz Jóźwik. – Jezus Chrystus przyszedł na świat w otoczeniu zwierząt. Dziś ta stajnia przypomina nam Betlejem.

W stajni, wśród koni (także z nimi) wszyscy dzielili się opłatkiem. Potem spotkali się w Sali kominkowej Tradycji.

Tam jednego z gości –Ryszarda Fiedorczuka- czekała niespodzianka. Rysio jest naszym kowalem, kowalem Szwadronu, miał w tym dniu urodziny. Ułani nie mogli nie złożyć mu serdecznych życzeń. Był też tort i drobny upominek.

Potem wszyscy biesiadowali, śpiewali kolędy i piosenki ułańskie. Swoje „5 minut” miał 14 letni, przyszły ułan Szwadronu, Damian Jaworski. 3 tygodnie temu kolega Rysio Kulesza podarował mu akordeon, Damian nauczył się dwóch kolęd i piosenki „przybyli ułani”. Za swój występ otrzymał brawa. Obiecał, że latem będzie przygrywał na każdym ułańskim ognisku.

Kolejne Wigilijne Spotkanie Szwadronu za rok.

{gallery}galeria/wigiliaint10{/gallery}