Szlachetna Paczka

W tym roku Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich włączył się do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Nie ukrywamy, ze inicjatorem przedsięwzięcia był Łukasz Zadykowicz.

Oto jej przesłanie:” Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy.

W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.”

Wybraliśmy potrzebującą rodzinę a potem zorganizowaliśmy w Stowarzyszeniu i wśród naszych przyjaciół akcję zbierania datków i innych niezbędnych rzeczy. Pięknie zapakowaliśmy prezenty i w niedzielę 13.12.2015 osobiście dostarczyliśmy je „naszej” rodzinie. Mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy!

Dzięki Łukaszu za inicjatywę.