Spotkanie opłatkowe


29.12.2011 r. odbyło się opłatkowe spotkanie zorganizowane przez Koło Żołnierzy 10 Pułku Ułanów Litewskich i ich Rodzin. To kolejne spotkanie w gronie osób bliskich, zjednoczonych rodziną pułkową. Zebraliśmy się w szkole (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych ul. Antoniuk Fabryczny 1.

W październiku b.r. szkoła zaczęła realizację nowego projektu unijnego z PO KL działanie 9.1.2 wyrównywanie szans edukacyjnych dla IX LO. Tytuł projektu to: „Szkoła nowych możliwości- rozwijamy pasje i talenty.” Jednym z działań przeznaczonych dla klasy turystycznej ma być tyczenie szlaku bojowego 10 Pułku Ułanów Litewskich. Punktem wyjścia szlaku będą: koszary 10 Pułku na Nowym Mieście, następnie okolice Olmont, Hryniewicz, Horodnian i Agnatek, dlatego też ożywiła się nasza współpraca z tą placówką), aby tradycja pułkowa spotkań wigilijnych trwała nadal, bo kawalerzyści wciąż żyją w naszych wspomnieniach, wśród swoich potomków, rodzin i sympatyków.
 

Czwartkowym wieczorem jak co roku, połączyła nas wspólna modlitwa odmówiona wraz z ks. kapelanem Sylwestrem Szylukiem i ciepłe życzenia przekazywane wraz z białym opłatkiem. Cicha noc, święta noc … nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewu kolęd, do którego włączyli się wszyscy obecni. No i nieco z przymrużeniem oka, znalazło się też kilka świeckich piosenek. Potem, już przy stole wśród ożywionych dyskusji, upłynął nam cały wieczór. Więc niechaj… Bóg się rodzi – i błogosławi dziesiątaków.

{gallery}galeria/oplatek11{/gallery}