Rocznica odzyskania Niepodległości

Szwadron w Łapach i w Warszawie.


Uroczyście obchodziliśmy rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym roku po raz pierwszy nasze amazonki i ułani pełnili honorową wartę przy Pomniku Niepodległości w Łapach. Tym samym uświetnili obchody tego święta w mieście. Główne uroczystości odbywały się na Placu Niepodległości, nikomu nie przeszkadzało przenikliwe zimno i strugi deszczu. Władze Łap dziękowały koleżankom i kolegom za obecność, przybyłym na uroczystości mieszkańcom miasta także podobała się taka honorowa asysta.

Znacznie więcej emocji dostarczył 11 listopada 2009 roku naszym kolegom – Krzysztofowi Ejsmontowi, Zbigniewowi Kostrze i Wojciechowi Czyżewskiemu. Oni byli bowiem na uroczystych obchodach rocznicy niepodległości w Warszawie. Reprezentowali Szwadron w  Muzeum Wojska, towarzyszyli mieszkańcom Warszawy i turystom w Sali Hetmańskiej oglądając wystawy ”Józef Piłsudski. Marszałkowi w Hołdzie w 140 rocznicę urodzin”. Oglądali wielką plenerową ekspozycję „Dotknij Niepodległości”. Stojąc na trybunie honorowej odbierali defiladę grup rekonstrukcyjnych (z Marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele).

Naszym kolegom w czasie wizyty w Warszawie towarzyszył st.strzelec Marcin Waszczuk ze Stowarzyszenia „Strzelec”, którego „przydzielił” dyrektor Muzeum p. Janusz Cisek by opiekował się przedstawicielami Szwadronu. Koledzy byli pod wrażeniem jego wiedzy, przyjaznego usposobienia i gotowości „bycia na zawołanie”.

{gallery}galeria/11listopada{/gallery}