Po raz dziewiętnasty

XIX Piknik Kawaleryjski w Suwałkach odbywał się w tym roku 29 i 30 czerwca.
Ten piknik to przede wszystkim tradycja, tradycja kawalerii suwalskiej, tradycja kawalerii polskiej, ale też pikniku, który odbywa się po raz dziewiętnasty – mówi Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach. – Przez tych dziewiętnaście minionych lat działo się tu dużo. Myślę, że zrobiliśmy naprawdę kawał solidnej roboty nie zważając na przeszkody żeby tradycje kawalerii kultywować, żeby kawalerzyści do Suwałk przyjeżdżali i żeby przez te dwa dni w roku Suwałki żyły kawalerią. Nasz szwadron ma też swój wkład w piknikową tradycję. Byliśmy jednym ze współorganizatorów pierwszych kawaleryjskich spotkań w Suwałkach i co roku tam jesteśmy. W tym roku reprezentowali nas Błażej Jaworski na koniu Piaf i Damian Jaworski na koniu Paradona. Pierwszego dnia to jak zwykle cross, próba dzielności konia. Na zakończenie odbył się konkurs troczenia, który wygrał Damian Jaworski z naszego stowarzyszenia. Gratulujemy! 
Drugi dzień to popisy władania szablą i lancą.  Dwudniowe zmagania zakończyły się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. I miejsce zajął  Arkadiusz Kulesza na koniu Warka, II – Mateusz Nienałtowski na koniu Jankes obaj w barwach 10. reprezentowali Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Zarębskiej W barwach 10 Pułk Ułanów Litewskich. III był Andrzej Ciesielski na koniu Lawenda reprezentował Szwadron Kawalerii 5 Wileńskiej Brygady AK mjr „Łupaszki” W barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich

Sukces też zanotował Damian Jaworski, był 7.

Jak zwykle suwalskie spotkanie charakteryzowała świetna organizacja i gościnność! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie! Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektora Zespołu Szkół w Starym Folwarku Bożeny Omiljanowicz, która już kolejny raz udostępniła nam pomieszczenie na nocleg. Dla nas to wielki komfort. … do zobaczenia za rok! Był też czas na relaks w jeziorze, a po powrocie turniej siatkówki w Kwaterze Głównej.
O poziomie tegorocznych zawodów świadczy fakt, że wielu zawodników miało czyste przejazdy, a o miejscach decydowały sekundy z crossu. Startowało 36 zawodników.

Zdjęcia>>