Plener fotograficzny

Koniom wody by dać, /śpiew dośpiewać i trwać. /Jeszcze dzień, jeszcze noc, /na wichurze by stać.

Zatrzymane w kadrze Konie są doskonałym obiektem do fotografowania, a nasze szczególnie. 18 kwietnia do kwatery głównej Szwadronu w Pietkowie przyjechało kilkanaścioro młodych ludzi wraz z opiekunami na zorganizowany przez Muzeum w Białymstoku plener fotograficzny.

Była to realizacja projektu Przystanek Wystawa realizowanego przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Umożliwiający wielopłaszczyznowe przedstawianie sztuki. Inspiracją działań opiekunów i młodzieży był obraz Wierusza – Kowalskiego „Wyjazd powozem”.
Dzieci i młodzież nie tylko patrzyła na konie przez obiektyw aparatu, najbardziej ciekawy obiektywu był Brokat, ale pewnie na zdjęciach i tak lepiej wyszedł Kaprys (ma urodę po mamusi Klarze).

Nasi goście mieli okazję czyścić konie, zobaczyć jak wygląda kawaleryjski rząd i zobaczyć minipokazy w wykonaniu młodzieży. Była też okazja, by wszyscy spróbowali swych sił w jeździe konnej. Obiektem fotografii była też bryczka, do której zaprzęgliśmy Koriolana. On cierpliwie – jak na gwiazdę obiektywu przystało – czekał, aż wszyscy zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia.

{gallery}galeria/plener{/gallery}