Piknik kawaleryjski w Suwałkach

Piknik w Suwałkach

Intensywny weekend 24-25 czerwca spowodował ,że tylko kilku z nas mogło brać udział w suwalskich zawodach kawaleryjskich. Mimo zaproszenia do Siedlec nie mogliśmy zapomnieć, że jak Piknik Piknikiem byliśmy w Suwałkach zawsze. W tym roku reprezentowali nas Ireneusz Łapiński na koniu Dubaj i Damian Jaworski na koniu Ryd.

Nasi ułani dzielnie stawali w szrankach tegorocznego współzawodnictwa. Jak zwykle ponad czterdziestu kawalerzystów walczyło o miejsce na podium. Wyniki :  Miejsce I Rząd kawaleryjski wz. 36 I puchar Prezydenta Miasta Suwałki Andrzej Ciesielski na koniu Lawenda – Szwadron Kawalerii 5 Wileńskiej Brygady AK mjr „Łupaszki” W barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Miejsce II Szabla polska wz. 21 Mateusz Nienałtowski na koniu Jankies Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Zarębskiej W barwach 10 Pułk Ułanów Litewskich. Miejsce III Lanca francuska wz. 1913 Kamil Borowy na koniu Morfina Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich (Ostrołęka) W barwach 5 Pułk Ułanów Zasławskich

Pierwszego dnia odbył się także konkurs troczenia siodła. Damian Jaworski tylko o ułamek sekundy ustąpił pierwszeństwa Kamilowi Borowemu (5 Zasławski)

Zdjęcia >>