Obchody Niepodległości w Pietkowie

Rozpoczynamy obchody 100 – lecia

11 lutego 2018 roku W Gminie Poświętne  rozpoczęły się uroczyste  obchody 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę  i 100 – lecia 10 Pułku Ułanów Litewskich, który reaktywował swoją działalność w roku 1918 w Pietkowie.

Z tej okazji, w Pietkowie  odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Pietkowie celebrowana przez księdza kanonika Tadeusza Kaczyńskiego, który w homilii wspominał mieszkańców Pietkowa i gminy Poświętne zasłużonych w budowaniu Niepodległości. Przypomniał zebranym zasługi 10 Pułku Ułanów Litewskich, który utrwalał granice Polski na Wschodzie i brał udział w wojnie polsko – bolszewickiej, płacąc wysoką daninę krwi.

W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, obecny był Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński, zastępca ca Burmistrza Łap Wiesław Kamieński, Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej  Złotoria w gminie Choroszcz Ireneusz Jabłoński. Obecni byli strażacy ochotnicy z parafii Pietkowo i licznie przybyli goście. 

Dla uczczenia obchodów Szwadron przygotował prezentację poświęconą historii 10. Pułku Ułanów  Litewskich i swojej dwudziestoletniej działalności. Na kończenie mszy zgromadzeni mieszkańcy parafii Pietkowo i goście wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu  naszego chóru.

Zdjęcia >>