Noc muzeów

Noc Muzeów ze Szwadronem

20 maja sobota…noc muzeów i I Piknik Historyczny w Ostrowi Mazowieckiej jako święto rotmistrza Witolda Pileckiego. (Na jednym ze zdjęć jesteśmy wraz z synem pana rotmistrza, Andrzejem Pileckim. To dla nas zaszczyt ! ). W ubiegłym roku „odtwarzaliśmy” ślub rotmistrza. Mile przyjęci przez władze miasta i mieszkańców cieszyliśmy się, że w tym roku spotkamy się w Ostrowi na Nocy Muzeów

Dzięki złotemu sercu wójta gm. Poświętne podróżowaliśmy wygodnie wesołym autobusem, za co panu wójtowi ciepło dziękujemy. I na nocy muzeów wystąpiliśmy prawie całym Szwadronem.

Program był wypełniony w 120% : Defilada, pokazy, koncerty, wspólne śpiewanie, sztuka teatralna, film i …wiele, wiele innych atrakcji czekało na mieszkańców Ostrowi i zaproszonych gości. Przyjechały nawet sojusznicze wojska USA, GB i Rumunii. Jako że to święto wybitnego kawalerzysty, ułani otwierali przemarsz, potem było już tylko lepiej.

Dziękujemy pani dyrektor muzeum Dom Rodziny Pileckich za ciepłe przyjęcie i organizację tej wielkiej i ciekawej uroczystości. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, zwłaszcza wspaniałe harcerki z którymi wieczorne piosenki przy ognisku zjednały nam do końca serca ostrowian. Dziękujemy również Lukasyno za świetny koncert i pamiątkowe zdjęcia. 

Zdjęcia >>