Mrówkowy rajd !


W sobotę 20.07.2013 o godz. 11.00 wyruszyliśmy na krótką przejażdżkę do Jacewicz (ok. 20 km w jedną stronę).Trasa przebiegała przez piękne lasy, krajobraz zapierał dech w piersiach. Pogoda była rewelacyjna, świeciło słońce, wiatr delikatnie powiewał i nawet owady tak mocno nie doskwierały. Jacewicze są małą wsią, dookoła niej rozprzestrzeniają się hektarami różnorodne lasy i łąki. Idealne miejsce do odpoczynku dla nas i dla koni.

Na miejscu poczuliśmy niepowtarzalny klimat ogniska i rodzinnej biesiady, a koniki przez kilka godzin mogły zajadać się trawą i jabłkami. Droga powrotna przebiegała wzdłuż Narwi. Znaleźliśmy wspaniałe miejsce, gdzie końmi można było wjechać do Narwi. Świetny sposób na ochłodę, a tego właśnie potrzebowaliśmy my i rozgrzane rumaki. Największą atrakcją był chyba galop w wodzie.

Na trasie mogliśmy dostrzec kilka zabytków takich jak: – pałac Starzeńskich z XVIII wieku, kościół katolicki – Sanktuarium Matki Bożej Strabelskiej z cudownym obrazem. Przy trasie obelisk –mogiła powstańców styczniowych.

Jak było? Było rewelacyjnie, zresztą obejrzyjcie zdjęcia miny mówią wszystko. Myślę, że dla takich chwil jest warto żyć. Kto nie wziął udziału niech tylko żałuje…

{gallery}galeria/rajdm{/gallery}