Krew i serce dla najmłodszych

Ryk silników, zapach spalin i piękne motocykle. Tak przez cały dzień wyglądał w sobotę (20.04) Rynek Kościuszki. Na piątą edycję Motoserca zjechały się setki motocyklistów. 20 kwietnia 2013 roku w całej Polsce odbyła się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji pod nazwą MOTOSERCE są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych

Podlaskich miłośników koni mechanicznych wspierały różne  grupy rekonstrukcyjne, wśród nich my – ułani. Pojawiliśmy się już kolejny raz, zapraszani przez naszego kolegę motocyklistę Zbigniewa Kulikowskiego.

Fani jednośladów zaczęli imprezę od porannej mszy w małym kościele przy Katedrze Białostockiej. Po jej zakończeniu z Rynku Kościuszki wyruszyła ogromna parada głównymi ulicami Białegostoku. Fani jednośladów szczelnie wypełnili każde wolne miejsce na Rynku Kościuszki. Przybyli zwiedzający mogli podziwiać różnego rodzaju pojazdy, m.in.: skutery, motocykle sportowe, choppery i harleye. Wśród gąszczu jednośladów dało się także zauważyć wyjątkowe maszyny w stylu retro. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabytkowe motocykle. Zainteresowani historią odwiedzali też naszą kwaterę, do której zapraszały zwiedzających dziewczęta, oczywiście w strojach z czasów międzywojnia.

Imprezę uświetniły pokazy sztuk walki Capoeira Unicar i Winland – Wikingowie. Przygotowano także gry i zabawy dla najmłodszych. W trakcie Motoserca 2013 odbywały się także konkursy z nagrodami. Przez cały czas trwania imprezy na dużej scenie odbywały się koncerty. Wystąpili m.in.: Akademia Gitary HARD GOK Michałowo, A.M.P.R. Band-e, Grupa Wsparcia, 2 Strefa, Deep, Desum i formacje taneczne Fair Play.

Podczas akcji Motoserce tradycyjnie najważniejsza była zbiórka krwi dla dzieci. Odbywała się ona w mobilnym centrum krwiodawstwa. Chętnych nie brakowało, przed autobusem cały czas ustawiały się długie kolejki. Kawaleria nie pozostawała w tyle. Za naszym komendantem Darkiem Kozakiewiczem, poszli ułani i dziewczęta. Wszyscy spisali się dzielnie i oddali swoją krew. W tym roku rekord znowu został pobity – krew oddało ponad 400 osób. W ubiegłorocznym finale na Plantach krew pobrano od 275 osób.

{gallery}galeria/moto13{/gallery}