Konferencja pod hasłem ASY BIZNESU w Szepietowie


Tradycje polskiej kawalerii


W piątek 10 września prawie 300 osób przyjechało do Szepietowa na konferencję organizowaną pod hasłem ASY BIZNESU – Wykorzystanie potencjału gmin do rozwoju przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży wiejskiej. Razem z dorosłymi gośćmi wzięło w niej udział 400 osób. Asy Biznesu są członkami Klubów 4H których zadaniem zgodnie z przesłaniem ruchu 4H jest nauka poprzez zabawę.

Wszyscy uczestniczyli w warsztatach, te wprowadzały w tajniki rękodzieła ludowego, młodzież mogła nauczyć się wyplatać ze słomy, robić dekoracje z bibuły i ze skóry, a także korzystać z nowoczesnych technik modnego teraz dekupażu, robić biżuterię. Brała też udział w warsztatach dziennikarskich. Klubowicze rozmawiali z fachowcami o architekturze, ochronie lasów, o produkcji biopaliw, łąkarstwie. Specjaliści z doradztwa rolniczego uczyli jak fachowo obsłużyć turystów, podać smaczny posiłek i nakryć do stołu.

W niedzielę, 12 września podsumowano warsztaty, rozstrzygnięto konkursy. Nasz Szwadron zaprezentował młodym Asom Biznesu tradycje polskiej kawalerii. Wystąpiliśmy z programem Ułani, ułani malowane dzieci… Młodzież z zainteresowaniem przyglądała się wyczynom ułanów. Kultywowanie tradycji znakomicie „wpisało” się w program spotkania członków Klubu 4D.

Zdjęcia Joanna Omieljańczuk

{gallery}galeria/asy{/gallery}