IV Festyn rodzinny w Pietkowie

23.07.2017 r. odbył się IV Piknik Rodzinny w Pietkowie, którego organizatorem była miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Wójt Gminy Poświętne.

W tym dniu obchodzono również uroczystość odpustu św. Anny w parafii Pietkowo, w związku z czym piknik rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godz. 11.30, którą celebrował ksiądz kanonik, proboszcz parafii pw. Św. Anny w Pietkowie Tadeusz Kaczyński.

Na uroczystości przybyli licznie mieszkańcy parafii, zaproszeni goście, wśród nich władze Gminy Poświętne na czele z Wójtem Witoldem Łapińskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Kamińskim. Obecni byli druhowie OSP z Poświętnego, Wilkowa, Grochów i oczywiście przedstawiciele naszego Szwadronu. Jak co roku przygotowaliśmy stoisko tematyczne.

Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy remizie OSP, gdzie Przewodniczący Rady Gminy Poświętne Tadeusz Kamiński dokonał uroczystego otwarcia strażackiego, rodzinnego pikniku oraz powitał wszystkich przybyłych na imprezę. Wręczył również pamiątkowe puchary strażakom i ułanom.

Wszelkie atrakcje dla dzieci (trampolina, zjeżdżalnia, euro bungee, zamek) udostępniła firma Kraina Zabawy z Ciechanowca. Na pikniku nie zabrakło również stoisk z bigosem, grochówką, napojami, słodyczami, lodami, watą cukrową, kawą i herbatą. Można było zjeść także kiełbaski pieczone na ognisku.

Zdjęcia >>