IV Festiwal Kultury Tatarskiej

Z wizytą u Tatarów

23 lipca wystąpiliśmy ze swoim pokazem w Białostockim Muzeum Wsi pojechaliśmy tam na zaproszenie organizatorów IV Festiwalu Kultury Tatarskiej Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej

Już po raz drugi w Białostockim Muzeum Wsi odbyły się Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich. Nawiązują one do bogatej tradycji jazdy tatarskiej służącej w barwach Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz polskiej jazdy lekkiej. Łucznictwo konne to niezwykle widowiskowa dyscyplina, łącząca siłę i prędkość konia ze spokojem i precyzją łucznika. W tegorocznej edycji udział wzięło 23 zawodników z Polski i Szwajcarii w trzech konkurencjach: Tor Koreański, Tor Węgierski i Tor Polski.

Wielkim uznaniem cieszył się nasz pokaz poza nim były pokazy sokolnictwa, pokazy kaligrafii arabskiej, warsztaty szermiercze, strzelania z łuku, warsztaty kuchni tatarskiej, a także wykład historyczny. Szczególnie atrakcyjne było zwiedzanie tatarskiej jurty.

Na scenie wystąpiły tatarskie zespoły Buńczuk oraz czeczeński zespół Łowzar. Na wszystkich chętnych czekał poczęstunek tatarskiej grochówki oraz potrawy z mięsa jagnięcego. Podczas festynu goście mogli zakupić jadło i pamiątki tatarskie oraz wyroby lokalnych twórców ludowych.

O naszym pokazie pisała lokalna prasa

Zdjęcia >>

Odnośnik >>