I Piknik Rodzinny w Pietkowie

27 lipca 2014 roku OSP Pietkowo z okazji uroczystego odpustu św. Anny w Pietkowie zorganizowała I Piknik Rodzinny.

Piknik rozpoczął się uroczystą mszą świętą, przybyli na nią licznie mieszkańcy parafii, zaproszeni goście, wśród nich licznie przybyli nasi przedstawiciele. Strażacy z Pietkowa zaprosili władze Gminy Poświętne na czele z Wójtem Witoldem Łapińskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Kamińskim. Obecni byli druhowie OSP z Poświętnego, Wilkowa, Grochów.

Oficjalne uroczystości odpustowe zakończyła wspólna procesja. Po niej wszyscy zgromadzeni udali się na plac przy remizie OSP, Wójt Gminy Witold Łapiński dokonał uroczystego otwarcia strażackiego, rodzinnego pikniku.

Każdy mógł tu zjeść obiad, był bigos, grochówka, pieczone kiełbaski, dzieci miały także deser – lody. Bez ograniczenia serwowano zimne napoje, tak potrzebne w tym gorącym dniu. Atrakcje I Pikniku to przede wszystkim liczne konkursy dla starszych i młodszych. Rozgrywano je przy wielkim aplauzie licznej widowni. Nagrody otrzymały zespoły drużynowe, były to piłki, zestawy do gry w tenisa ziemnego i stołowego. Dla dorosłych pamiątkowe puchary, a dla dzieci medale. Można też było zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, skakać na trampolinie, my zaproponowaliśmy najmłodszym i nie tylko strzelanie z karabinu maszynowego, a strażacy pokazali skuteczne gaszenie ognia.