Hubertusów czas

13 października 2013 roku gościliśmy w 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, zaprosili nas na zorganizowanego w Dzbeninie Hubertusa. Tegoroczna pogoń za lisem odbyła się na ogromnej łące. Uciekał z lisią kitę zawieszoną na ramieniu Piotr Piasek na koniu Kasztelan, gdyż w poprzednim roku to właśnie on był zwycięzcą.

Po prezentacji ułanów, oddział jeźdźców, wśród których byli nasi koledzy- Dariusz Kozakiewicz na Kaprysie, Damian Jaworski na Brokacie, Grzegorz Perkowski na Aresie i Paweł Andrejuk na koniu Czardam, oddział dowodzony przez Mirosława Szczubełka udał się na rozgrzewkę a potem na pole pogoni. Pościg za lisem był intensywny i trwał zaledwie kilkadziesiąt sekund. Zwycięzcą ostrołęckiego Hubertusa został ułan Mateusz Nienałtowski z Zaręb Kościelnych w barwach 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Mimo tak krótkiego pościgu licznie przybyła publiczność była usatysfakcjonowana, gdyż po złapaniu lisa wszyscy ustawili się do szarży. Widowisko było pełne emocji.  Nie brakowało okrzyków dopingu. Następna gonitwa już za rok.

W gościnnym Dzbeninie, w Biesiadniku u Grażyny i Mirka Orłowskich gościliśmy do niedzieli. Było hubertusowe ognisko, wielkie przyjęcie, ułańskie śpiewy i tańce do rana.

 

{gallery}galeria/hubostr13{/gallery}