Bal Ułana w Sokółce

14 listopada 2009 roku w kawiarni „ Astra” przy ul. Lewickiego w Sokółce odbył się doroczny bal Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10-go Pułku Ułanów Litewskich. Szwadron w Sokółce reprezentowali: Katarzyna Jabłońska, Magda Olkowska, Joanna Omieljańczuk, Iwona Pruszyńska, Krzysztof Ejsmont, Dariusz Kozakiewicz, Jacek Łapiński i Zdzisiek Pruszyński.


Bal rozpoczął się około godziny 20.00 słowami powitania wygłoszonymi przez dowódcę Sokółskiego Pododdziału majora Piotra Holsztyńskiego i uroczystym toastem za zdrowie przybyłych. W czasie zabawy odbyła się loteria, wielkim zwycięzcą okazał się nasz kolega wachmistrz Krzysztof Ejsmont – wygrał obraz Marii Woronowicz „Pojedynek ułana z kozakiem” (kopia obrazu olejnego J. Kossaka)

W trakcie balu, w przerwie „tańców, hulanek i swawoli” Piotr Horsztyński przypomniał o wydarzeniach mijającego roku, w których Sokólski Pododdział brał udział, przedstawił nowych członków Pododdziału. Nie mogło też nie być toastu „Za zdrowie konia” i wspólnego ułańskiego śpiewania.

 
{gallery}galeria/bal{/gallery}