Bal kawaleryjski u Zasławskich

W tym roku, w „ostatkową” sobotę gościliśmy w Ostrołęce na ułańskim balu, który zorganizowany został w restauracji Elba w Ostrołęce. Spotkaliśmy się tam z dużą grupą miłośników kawalerii w barwach 5 Pułku Ułanów Zasławskich oraz dużym gronem zaproszonych gości.

Gości przywitał Tadeusz Kowalski – prezes Stowarzyszenia Sympatyków 5. Pułku Ułanów Zasławskich. Bal tradycyjnie już rozpoczął się wejściem na salę kawalerzystów wraz z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce. Wejście było – jak na ułanów przystało – ze śpiewem na ustach”. Rozbrzmiały słowa piosenki „Przybyli ułani pod okienko…” Chór dziewcząt odpowiedział drugą zwrotką: „O Boże, a cóż to za wojacy…”, wystąpiły z pokazem dzieci z ośrodka i zabawa się zaczęła na dobre. Zespół muzyczny zapewnił świetną muzykę, a z dowcipów kabaretu „Szuje” można było naprawdę „boki zrywać”.

Wspólne śpiewanie oraz mianowanie ( w tym roku aż 4!) kandydatów na ułana, to również stałe punkty balu. Po symbolicznym pasowaniu szablą, wypiciu 3 kieliszeczków, zagryzieniu owsem z hełmu, wsparciu się na kawaleryjskim siodle – zostali  „pasowani” przy użyciu pasa. A niektórzy nie żałowali „młodych” i pas głośno przemawiał…

Było również „zdrowie konia” oraz licytacja wielu podarowanych przedmiotów, z której dochód zostanie przekazany potrzebującym dzieciom. Zabawa była przednia, a my wytrwaliśmy naprawdę długo. Dzięki naszemu serdecznemu koledze Andrzejowi droga powrotna minęła szybko i bezproblemowo. Dzięki! W drodze powrotnej wymienialiśmy sięwrażeniami i podróż minęła błyskawicznie.

http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140302/OSTROLEKA/140309981

http://www.youtube.com/watch?v=96QmNmedHB8